Robotik Kodlama

Robotik Kodlama Kursu

Robotik Kodlama Nedir?

Robotik kodlama nedir? konusuna geçmeden önce, kodlama nedir? Robot nedir? Robotik nedir? Sorularının yanıtlanması gerekir.

Kodlama: Bir problemin çözümü için atılan adımların, programlama dillerinin herhangi birinin kural ve komutlarıyla yazılmasına kodlama denir.

Robot: Sensörler yardımı ile ortamı algılayabilen ve algıladığı durumu yorumlayıp karar veren aygıtlara robot denir.

Robotik: Elektronik devreler yardımı ile programlama dilleri kullanılarak ihtiyaç duyulan yönde komut verme işlemidir. Makine kontrol sistemi, bilgisayar gibi birçok alanda hayatımızın kolaylaştırmakta olanak sağlamaktadır.

Robotik Kodlamanın Faydaları

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve üretim odaklı teknolojilere de aynı oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacın farkındalığında olan ülkeler eğitim sistemlerine erken yaşta çocuklara yönelik yazılım ve robotik eğitimlere yer açmaktadırlar. Çocuklar erken yaşta program kodlama ve temel düzeyde robotik alanlarda bilgisi sahibi olmaktadırlar. Analitik düşünme, eleştirel düşünme gibi 21. Yüzyıl becerilerini kazandırma gibi fayda sağlayan robotik kodlamada günümüzde son zamanların en popüler eğitim trendi haline gelmiştir.

Bir dizi robotik sistemden oluşan tüm endüstriler için üretim hatları geliştiriyoruz ve müşterilerimize sadece konseptten sonlandırmaya kadar değil, komple anahtar teslim teslimatlar da sunuyoruz. Kontrol ekiplerimiz, herhangi bir otomatik projenin veya tek bir görevin farklı aşamalarında tüm müşteri gereksinimlerini karşılamak için özel standartlarınıza göre hareket ederek özel ihtiyaçlarınızı dinlemeye kararlıdır.

Buna ek olarak, endüstriyel robotik sistemlerin entegrasyonuna yönelik yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımımız, geri dönen müşterilerin temelini oluşturmuştur. Robot tiplerini ve modellerini seçmenize, taşıma kapasitesini belirlemenize ve doğru takımlarla birlikte özellik paketlerini seçmenize yardımcı oluruz. Döngü sürelerini optimize ediyoruz ve performans optimizasyonu yapıyoruz. Ayrıca sanal bir ortamda uygulamaları ve komple üretim hatlarını simüle ediyoruz.

Kabul edelim, robotlar havalı. Ayrıca bir gün dünyayı yönetecekler ve umarım o zaman zayıf yumuşak etli yaratıcılarına (robot geliştiricileri) acımak ve bolca dolu bir ütopya inşa etmemize yardımcı olacaklar. Şaka yapıyorum tabii, ama sadece bir çeşit.

Konu üzerinde küçük bir etkiye sahip olma isteğimde, geçen yıl otonom robot kontrol teorisinde bir kurs aldım, bu da binamda basit, mobil, programlanabilir bir robot üzerinde kontrol teorisi uygulamamı sağlayan Python tabanlı bir robotik simülatörle sonuçlandı. .

Bu yazıda, kontrol yazılımı geliştirmek için bir Python robot çerçevesinin nasıl kullanılacağını, simüle edilmiş robotum için geliştirdiğim kontrol şemasını nasıl tanımlayacağımı, çevresiyle nasıl etkileşime girdiğini ve hedeflerine nasıl ulaştığını göstereceğim ve yol boyunca karşılaştığım robotik programlamanın temel zorlukları.