On Parmak Kursu

İyi bir bilgisayar kullanıcısı olabilmenin en önemli yollarından bir tanesi hızlı klavye kullanabilmektir. Hızlı ve doğru klavye kullanmak istiyorsanız katılacağınız kursun adı Aydın Akademi’dir. MEB onaylı Sertifika verebilen On parmak Kursu yani Bilgisayar Daktilografi Kursudur. On parmak klavye kurslarına hızlı ve hatasız yazmak isteyen herkes katılabilir. Özel bir mezuniyet şartı aranmamaktadır. Adalet Bakanlığının zabıt ve icra katipliği sınavlarına girmek isteyen adayların da hızlı ve düzgün yazmaları gerekmektedir. Kişisel gelişimin yanı sıra noterlik, dizgicilik gibi sektörlerde istihdam edilmek isteyen kişiler de on parmak daktilografi kurlarına katılmalıdırlar.

On Parmak Kursu İle Nasıl Başarıyı Yakalarsınız?

On Parmak Klavye kurslarımız haftada iki gün, üçer ders saati şeklinde verilmektedir. Diğer beş günde ise öğretmenimizin vermiş olduğu ev egzersizleri günde en az iki saat olacak şekilde yapılmalıdır. Evde ya da iş yerinde çalışma imkanı olan kursiyerlerimiz ödevleri kursa gelmeden de yapabilirler. İmkanı olmayan kursiyerlerimiz ise ödevleri kursa gelerek tamamlamalıdırlar. Bu sistemle çalışan kursiyerlerimize üç dakikada 90 doğru kelime yazmayı garanti ediyoruz. Kursiyerlerimiz doksan kelimeye çıkana kadar kursumuza devam edebilirler.

MEB Onaylı Sertifikalı On Parmak Daktilografi Kursu

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu kapsamında On Parmak Klavye Kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin bize aktardıkları; Bazı fırsatçı, merdiven altı diye tanımladığımız kaçak kurslar vardır. Bu kurların bazıları da on parmak kursları vermektedirler. Bu tür kursların “MEB onaylı 10 parmak daktilografi sertifikasının olmadığı” şeklinde yalan yanlış bilgiler vermektedirler. Oysa MEB Özel Kurslar kapsamında, Bilgisayar Kursu ve Talim Terbiye onaylı bir müfredatı vardır. Bu kurs onayını alan kurumlar bu MEB onaylı sertifikayı verebilirler. Ankara’da MEB onaylı On Parmak Klavye Sertifikası verebilen birkaç kurum var. Bunlardan biri de Aydın Akademi Bilgisayar Kursu’dur. MEB onaylı On Parmak Daktilografi sertifikası veremeyen bilgisayar kurslarına karşı dikkatli olun ve iyi araştırın.

On Parmak Klavye Kursumuzda Ne öğrenirsiniz?

Bir kere biz sizi uzman olmak istediğiniz klavye dili noktasında analiz ediyoruz. Ne tür metinleri neden hızlı yazmanız konusunda sizleri tanıdıktan sonra hangi klavye dilini seçeceğinize biz karar veriyoruz. Klavye dilini belirledikten sonra kursiyerlerimizi günlük periyodik yoğun bir çalışma takvimi bekliyor. Öğretmenlerimizin direktifleri doğrultusunda çalışmalarınıza devam ederseniz, üç dakikada en az 90 kelimeyi hızlı ve doğru yazabilirsiniz. 90 kelimenin üstü ise kişiye bağlıdır. Çalışmalara devam eden kursiyerlerimiz rahatlıkla 120, 130 kelimeye kadar çıkabilirler. On Parmak Daktilografi kurslarımızda uzman öğretmenlerimizin tavsiyelerine uyan kursiyerlerimizin tamamı hedefine ulaşmıştır yüzlerce kursiyerimiz Adalet Bakanlığında katip olarak istihdam edilmiştir.

On Parmak Daktilografi Kursu Ders Programı

F ya da Q on parmak Klavye Kursularımız hafta içi ya da hafta sonu yapılmaktadır. Haftada iki gün 6 ders saatinden oluşmaktadır. 10 Parmak Kursu dışında kalan beş günde ise daktilografi kursiyerlerine ev egzersizleri vererek günde en az iki saat yazmaları sağıyoruz. 10 Parmak Klavye kurslarımız en az 6 hafta sürmektedir. Her ders saati 45 dakikadan oluşmaktadır. Ancak Teneffüslerimiz on dakika olmakla birlikte sınıfta konsensüs sağlanması durumunda 90 dakika blok dersler şeklinde de yapılabilmektedir.

Klavye Daktilografi Kursu Gün ve Saatleri

Pazartesi ve Çarşamba : 10:00 – 13:00 veya 13:00 – 16.00 veya 18:30 – 20.30

Salı ve Perşembe           : 10:00 – 13:00 veya 13:00 – 16.00 veya 18:30 – 20.30

Cumartesi ve Pazar       : 10:00 – 13:00 veya 13:00 – 16.00 veya 18:30 – 20.30

On Parmak F Klavye mi Q Klavye mi?

On parmak klavye kullanımının amacı hızlı ve doğru yazmaktır. Bu amacı gerçekleştirebilmek için de yazacağınız metnin dili önemlidir. Siz Türkçe metinler yazacaksanız tabi ki de F klavyeyi tercih etmelisiniz. Çünkü F Klavye Türk Diline ve Türkçe’ye, eksikleri olmasına rağmen en uygun klavye dilidir. F klavye eski daktilografi klavyesidir ve bizim özellikle kamu personelimiz F klavyeye aşinadır. Bana göre revizyona ihtiyacı olmakla birlikte F Klavye, Q Türkçe klavyeye göre daha kolay ve daha hızlı yazabilmeniz için olanak sağlar. Bir de eski alışkanlıkları unutmamak gerekir. Eğer ki Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Bilgisayar Programcısı gibi Bilgisayar Programlama kodlarıyla iştigalseniz tabi ki Q klavyeyi tercih etmelisiniz. Çünkü programlama kodları maalesef İngilizce Dilinde yazılmıştır. Q klavye İngilizce kelime düzenine göre dizayn edilmiştir ve İngilizce metin yazmaya daha uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir