On Parmak Kursu

On Parmak Kursu

İyi bir bilgisayar kullanıcısı olabilmenin en önemli yollarından bir tanesi hızlı klavye kullanabilmektir. Hızlı ve doğru klavye kullanmak istiyorsanız katılacağınız kursun adı On parmak Kursu Daktilografi Kursudur. On parmak klavye kurslarına hızlı ve hatasız yazmak isteyen herkes katılabilir. Özel bir mezuniyet şartı aranmamaktadır. Adalet Bakanlığının zabıt ve icra katipliği sınavlarına girmek isteyen adayların da hızlı ve düzgün yazmaları gerekmektedir. Kişisel gelişimin yanı sıra noterlik, dizgicilik gibi sektörlerde istihdam edilmek isteyen kişiler de on parmak daktilografi kurlarına katılmalıdırlar.

MEB Onaylı Sertifikalı On Parmak Daktilografi Kursu

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu kapsamında On Parmak Klavye Kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin bize aktardıkları, bazı fırsatçı, merdiven altı diye tanımladığımız kaçak on parmak kursları veren bilgisayar kurslarının MEB onaylı 10 parmak daktilografi sertifikasının olmadığı şeklinde yalan yanlış bilgiler vermeleridir. Oysa Milli Eğitim Bakanlığının Özel Kurslar kapsamında, Bilgisayar Kursu ve Talim Terbiye onaylı bir müfredatı vardır. Bu kurs onayını alan kurumlar bu MEB onaylı sertifikayı verebilirler. Ankara’da MEB onaylı On Parmak Klavye Sertifikası verebilen birkaç kurum var. Bunlardan biri de Aydın Akademi Bilgisayar Kursu’dur. MEB onaylı On Parmak Daktilografi sertifikası veremeyen bilgisayar kurslarına karşı dikkatli olun ve iyi araştırın.

On Parmak Klavye Kursumuzda Ne öğrenirsiniz?

Bir kere biz sizi uzman olmak istediğiniz klavye dili noktasında analiz ediyoruz. Ne tür metinleri neden hızlı yazmanız konusunda sizleri tanıdıktan sonra hangi klavye dilini seçeceğinize biz karar veriyoruz. Klavye dilini belirledikten sonra kursiyerlerimizi günlük periyodik yoğun bir çalışma takvimi bekliyor. On Parmak Daktilografi kurslarımızda uzman öğretmenlerimizin tavsiyelerine uyan kursiyerlerimizin tamamı hedefine ulaşmıştır.

On Parmak Daktilografi Kursu Ders Programı

F ya da Q on parmak Klavye Kursu Eğitimlerimiz hafta içi ya da hafta sonu olmak üzere iki gün 6 ders saatinden oluşmaktadır. 10 Parmak Kursu dışında kalan beş günde ise daktilografi kursiyerlerine ev egzersizleri vererek günde en az iki saat yazmaları sağıyoruz. 10 Parmak Klavye kurslarımız en az 6 hafta sürmektedir. Her ders saati 45 dakikadan oluşmaktadır. Teneffüslerimiz on dakika olmakla birlikte sınıfta konsensüs sağlanması durumunda 90 dakika blok dersler şeklinde de yapılabilmektedir.

Pazartesi ve Çarşamba : 10:00 – 13:00 veya 13:00 – 16.00 veya 18:30 – 20.30

Salı ve Perşembe           : 10:00 – 13:00 veya 13:00 – 16.00 veya 18:30 – 20.30

Cumartesi ve Pazar       : 10:00 – 13:00 veya 13:00 – 16.00 veya 18:30 – 20.30

On Parmak F Klavye mi Q Klavye mi?

Hızlı yazma da yazacağınız metnin dili önemlidir. Siz Türkçe metinler yazacaksanız tabi ki de F klavye yi tercih etmelisiniz. Çünkü F Klavye Türk Diline ve Türkçe’ye, eksikleri ve yanlışları olmasına rağmen en uygun klavye dilidir. F klavye eski daktilografi klavyesidir ve bizim özellikle kamu personelimiz F klavyeye aşinadır. Bana göre revizyona ihtiyacı olmakla birlikte F Klavye, Q Türkçe klavyeye göre daha kolay ve daha hızlı yazabilmeniz için olanak sağlar. Bir de eski alışkanlıkları unutmamak gerekir. Eğer ki Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Bilgisayar Programcısı gibi Bilgisayar Programlama kodlarıyla iştigalseniz tabi ki Q klavye yi tercih etmelisiniz. Çünkü programlama kodları maalesef İngilizcedir ve Q klavye İngilizce kelime düzenine göre dizayn edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir