Programcılık Kursu

Programcılık Kursu

Aydın Akademi Bilgisayar Programcılık kursu kapsamında bilgisayar 30 yıldır programcılığı, yazılım uzmanlığı ve web programcılığı eğitimleri veriyoruz. Bilgisayar Programcısı olmak, emek, zaman, sabır, azim gerektirir. Bilgisayar Programcılık kursuna katılıp MEB onaylı 400 saatlik sertifika alabilmeniz için en az lise ya da dengi okul mezunu olmanız gerekmektedir. Bilgisayar Programcılık kursuna katılabilmeniz için Bilgisayar İşletmenliği Bilgisine sahip olmanız yeterlidir.

PROGRAMCILIK KURSU HEDEFLERİ

Bilgisayarı ve Bilgisayar Donanım Birimlerini tanıyarak İşletim Sistemine, Editör Programlara ve Bellek Hizmet Programını tam hakim olabileceksiniz. En az iki programlama dilini ve Veri Tabanı Yönetim Programlarından birini iyi seviyede kullanabileceksiniz. Analizi yapılmış problemler için algoritmalar yazıp öğrendiğiniz programlama dilleriyle program hazırlayabileceksiniz ve yazılmış programları geliştirebileceksiniz.

PROGRAMCILIK KURSUNUN DERS İÇERİĞİ

Ankara Programcılık Kursu
Aydın Akademi Programlama Kursu

Yazılım Kurslarımıza, Programlamanın temeli olan algoritma çözümlerinden başlayarak bilişim mantığının gelişmesini sağlayarak başlıyoruz. Algoritmalar sözde kodlar oldukları için, adım adım problem çözme becerinizi geliştiriyoruz. İyi ve hatasız yazılım geliştirmenin yolu, algoritma çözümlerinin iyi anlaşılmasından geçtiğini unutmamalıyız.

Bilişim mantığını öğrenen kursiyerlerimizle, bilgisayar dersliklerinde program yazmaya başlıyoruz. Programlarımızı, C, C++, C#, Java, Python, Visual Basic gibi yüksek seviyeli programlama dilleriyle veriyoruz. Web Programlama Kurslarımızda ise Algoritmayla birlikte, PHP ya da ASP Web Programlama Dilleri, SQL, MySQL, Oracle gibi de veri tabanı Programlarını anlatıyoruz. Tabi ki bütün yazılımları tek kurs süresi içinde öğretmiyoruz. istesek de, yazılım derslerimizin daha verimli olabilmesi için bunu yapamayız. Yukarıda bahsettiğimiz programlama dillerinden özelleştirerek oluşturduğumuz eğitim paketlerinin listesi aşağıda verilmiştir. Kursiyerimizin, alanında uzmanlaşması için bu eğitim paketlerinden birini tercih etmesi gerekmektedir.

PROGRAMCILIK KURSU EĞİTİM PAKETLERİ

  1. Paket: Algoritma – C / C++ (C Plas Plas) – Java
  2. Paket: Algoritma – C / C++ (C Plas Plas) – C# (C Sharp)
  3. Paket: Algoritma – C / C++ (C Plas Plas) – Python
  4. Paket: Algoritma – C / C++ (C Plas Plas) – Visual Basic

WEB PROGRAMLAMA EĞİTİM PAKETLERİ

  1. Paket: Algoritma – PHP – MySQL
  2. Paket: Algoritma – ASP – SQL

PROGRAMCILIK KURSU DERS PROGRAMI

  • Pazartesi – Çarşamba : 10:00–13:00 veya 13:00–16.00 veya 18:30–20.30
  • Salı – Perşembe           : 10:00–13:00 veya 13:00–16.00 veya 18:30–20.30
  • Cumartesi – Pazar       : 10:00–13:00 veya 13:00–16.00 veya 18:30–20.30

Programcılık bilgisayar ders programı uymayan kursiyerlerimize daha esnek gün ve saatlerde bire bir özel dersler de verilmektedir.

PROGRAMCILIK KURSU KİMLER KATILABİLİR?

Bilgisayar İşletmenliği seviyesinde bilgiye sahip olup, Bilgisayar Programcısı ve Yazılım Uzmanı olmak isteyen her yaştan kursiyer Programcılık Kurslarına katılabilir. Sınıflarımızda yaş ve bilgiye göre homojen sınıflar oluşturmaktayız.

Robotik Kodlama Kursu için tıklayınız.