Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Bilgisayarlı Muhasebe Kursları, teorik olarak ön muhasebenin yanı sıra bilgisayarda da muhasebe tutmanız için gereken bilgi ve beceriyi kazanmanızı sağlar. Önce derslik ortamında ön muhasebe ilkeleri öğretiyoruz. Devamında ise Logo, Eta, Zirve ve GMSS (Mikro) olmak üzere dört tane muhasebe programı öğretiyoruz. Bilgisayarlı Muhasebe Kurslarını tamamlayan kursiyerler yapılan sınav sonucuna göre Sertifika alabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Bilgisayarlı Muhasebe sertifikası veriyoruz. Ayrıca herhangi bir uygulamada muhasebe programı yapmak ya da bilgisayar programcılığı, yazılım yapan bir programcının da genel muhasebeyi en ince ayrıntılarına kadar iyi bilmelidir ki Muhasebe Programı yazabilsin.

BİLGİSAYARLI MUHASEBE DERS PROGRAMI

Haftalık program yoğunluğuna göre muhasebe gruplarımızda öğrenciye teorik muhasebe ve bilgisayarlı muhasebe programlarını anlatıyoruz. Ancak, Bilgisayarlı Muhasebe dersleri sürekli bilgisayar başında uygulamalı geçer ve her öğrenci kendi bilgisayarında çalışır. Geleceğin muhasipleri eğitimin sonunda MEB sınavlarına katılabilir. Sınav sonunda ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Bilgisayarlı Muhasebe Sertifika veriyoruz.

Bilgisayarlı Muhasebe Programının İşlenişi

Hafta içi ve hafta sonu sabah, öğlen ve akşam gruplarımız vardır. Ön muhasebe ilkeleri teorik olarak anlatılmasından sonra bilgisayar ortamında çok yaygın kullanılan bilgisayarlı muhasebe programlarının eğitimine geçiyoruz. Bilgisayarlı muhasebeyi öğretmeyi garanti ediyoruz ve öğretene kadar sizleri misafir ediyoruz. Kurs süresince her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde ferah sınıflarda Bilgisayarlı Muhasebe Kursu veriyoruz. Hatta en fazla 8 kişilik sınıflarda ve birebir bilgisayar başında uygulama yaptırıyoruz.

Ders Müfredatındaki Bilgisayarlı Muhasebe Kursları Programı

1 Genel Muhasebe
Bilgisayarlı Muhasebeyi yapabilmek için önce muhasebenin ne olduğunun öğretiyoruz. Genel kabul görmüş tek düzen hesap planlarının öğrenilmelidir. Teorik Muhasebe Derslerimizde genel kabul edilmiş muhasebe ilkeleri anlatıyoruz. Böylece bir firmanın cari hesap döneminde, firma kuruluşundan yıl sonu dönem kapatma hesaplarına kadar tüm işlemler anlatıyoruz.
2 Zirve Muhasebe Programı
Öğrendiğimiz teorik bilgileri Ankara’da ciddi kullanıcısı olan Zirve Programında uygulamalı bir şekilde anlatıyoruz. Çok tercih edilmesi, kullanımı kolay ve pratik bir paket program olmasından kaynaklıdır.
3 Mikrokom Muhasebe Programı (GMSS / İMS)
Öğrendiğimiz teorik bilgileri Ankara’da özellikle Muhasebeci ya da Mali Müşavirlerin kullandığı GMSS Programında uygulamalı bir şekilde anlatıyoruz. Genel Muhasebe, Zirve ve Mikrokom Bilgisayarlı muhasebe Kursumuzun 2 aylık dönemini oluşturmaktadır. Ancak, dört aylık kurslarımızda ise bu iki programa ek olarak Logo ve Eta Bilgisayarlı Muhasebe Paket Programlarını ilave ediyoruz.
4 Logo Muhasebe Programı (Windows ortamı)

Kurulumu zor olan kapsamlı bir programdır. Bu yüzden çok pratik değildir. Ancak, dört aylık Bilgisayarlı Muhasebe Kursu müfredatına dahildir.
5 Eta Muhasebe Programı (Windows ortamı)

Birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Ancak, uzun dönem muhasebe kursu kapsamında verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir