Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Bilgisayarlı Muhasebe Kursları, teorik olarak genel muhasebenin yanında bilgisayarda muhasebe tutmanız için gereken bilgi ve beceriyi kazanmanızı sağlar. Önce teorik olarak genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri öğretilir. Devamında ise Logo, Eta, Zirve ve GMSS (Mikro) olmak üzere dört tane muhasebe programı öğretilir. Bilgisayarlı Muhasebe Kurslarını tamamlayan kursiyerlere yapılan sınav sonucuna göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Bilgisayarlı Muhasebe sertifikası verilir. Herhangi bir uygulamada muhasebe programı yapmak ya da bilgisayar programcılığı, yazılım yapan bir programcının da genel muhasebeyi en ince ayrıntılarına kadar iyi bilmelidir ki Muhasebe Programı yazabilsin.

BİLGİSAYARLI MUHASEBE DERS PROGRAMI

Seçeceğiniz haftalık program yoğunluğuna göre 2 – 4 aylık muhasebe gruplarımızda öğrenciye hem teorik muhasebenin hem de bilgisayarlı muhasebe programlarının eğitim verilir. Bilgisayar Kursu kapsamında verilen Bilgisayarlı Muhasebe dersleri sürekli bilgisayar başında uygulamalı geçer ve her öğrenci kendi bilgisayarında çalışır. Öğrenci kursun sonunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınavlarına katılarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Bilgisayarlı Muhasebe Sertifika alabilir.Genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri teorik olarak anlatılmasından sonra bilgisayar ortamında çok yaygın kullanılan bilgisayarlı muhasebe programlarının eğitimine geçilir. Hafta içi ve hafta sonu sabah, öğlen ve akşam gruplarımız vardır. En fazla 10 kişilik sınıflarda ve birebir bilgisayar başında eğitim verilir. bilgisayarlı muhasebeyi öğretmeyi garanti ediyoruz ve öğretene kadar sizleri misafir ediyoruz. Kurs süresince her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde ferah sınıflarda Bilgisayarlı Muhasebe Kursu veriyoruz.

Ders Müfredatındaki Bilgisayarlı Muhasebe Kursları Programı

1 Genel Muhasebe
Bilgisayarlı Muhasebeyi yapabilmek için önce muhasebenin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Teorik Muhasebe Derslerimizde genel kabul edilmiş muhasebe ilkeleri anlatılır. Bu kapsamda bir firmanın cari hesap döneminde, firma kuruluşundan yıl sonu dönem kapatma hesaplarına kadar tüm işlemler anlatılır.
2 Zirve Muhasebe Programı
Öğrendiğimiz teorik bilgileri Ankara’da ciddi kullanıcısı olan Zirve Programında uygulamalı bir şekilde anlatıyoruz. Çok tercih edilmesi, kullanımı kolay ve pratik bir paket program olmasından kaynaklıdır.
3 Mikrokom Muhasebe Programı (GMSS / İMS)
Öğrendiğimiz teorik bilgileri Ankara’da özellikle Muhasebeci ya da Mali Müşavirlerin kullandığı GMSS Programında uygulamalı bir şekilde anlatıyoruz. Genel Muhasebe, Zirve ve Mikrokom Bilgisayarlı muhasebe Kursumuzun 2 aylık dönemini oluşturmaktadır. 4 aylık kurslarımızda ise bu iki programa ek olarak Logo ve Eta Bilgisayarlı Muhasebe Paket Programlarını ilave ediyoruz.
4 Logo Muhasebe Programı (Windows ortamı)

4 aylık Bilgisayarlı Muhasebe Kursu müfredatına dahildir.
5 Eta Muhasebe Programı (Windows ortamı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir