Matematik Kursu

Matematiği bir yaşam tarzı olarak benimseyen bireylerin daha kolay, daha başarılı, daha mutlu ve daha kaliteli bir hayat sürdükleri herkesçe malumdur. Kısaca söylemek gerekirse başarmak için matematik şarttır. Ankara Aydın Akademi Matematik Kursu 1989’Dan beri eğitim tecrübesini sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Ben matematik yapamıyorum, matematikten anlamıyorum, hatta matematikten nefret ediyorum demeyin, Türkçe çözebilen herkes Matematikte yapabiliyor. Aydın Akademi Bilgisayar Kursu ve Matematik Kursu ile Matematik korkunuzu yeneceksiniz.

TYT – AYT Matematik Kursu

Öğrencilerimizin yüksek öğrenim görebilmeleri için TYT veya AYT sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bu sınavlarda ise, sadece sayısal bölümlerde değil sözel ve eşit ağırlık mezunlarında bile belirleyici ders matematiktir. TYT ve AYT sınavlarında öğrenciler zamanla yarışmaktadırlar. Genellikle ortak şikayet sürenin yetmemesidir. Özellikle Sözel sorulardaki paragrafların uzunlukları çok zaman kaybettirmektedir. Öğrenciler bir paragraf sorusunu yaklaşık 2 dakikada çözerken, matematiği iyi bilen biri için 1 matematik soru çözümü 30 saniye sürmektedir. Bu durum adaya süre ve puan kazandırma anlamında rakiplerine fark atmalarını sağlamaktadır.

DGS Matematik Kursu

Ankara Aydın Akademi DGS Matematik Kursu‘na kimler katılabilir? Dikey Geçiş Sınavları meslek yüksek okulun 2. sınıfında ya da mezun durumunda olan öğrenciler katılabilir. DGS sınavı lisans eğitimi için girilmesi gereken bir sınavdır. DGS sınavında Türkçe ve Matematik olmak üzere iki alan vardır. Ayrıca sayısal çıkışlılar matematik ağırlıklı, sözel bölüm çıkışlılar sözel ağırlıklı, eğit ağırlık çıkışlılar ise Türkçe ve Matematik her ikisinden de çözmeleri gerekmektedir. Görüldüğü üzere DGS ile lisans programına yerleşmek daha kolaydır. DGS matematik konuları Mat1 dediğimiz temel kavramlardan oluşmaktadır.

Lise Ara Sınıflar Matematik Kursları

İyi ve dolu dolu geçen bir lise hayatı güzel bir üniversitenin başlangıcıdır. İyi bir üniversite ise kaliteli bir hayatın başlangıcı demektir. Bu bilinçle Lise ara sınıf Matematik kurslarımız öğrencilerimizin ders müfredatlarına paralel olmanın yanı sıra üniversite sınavlarına da hazırlayacak şekildedir.

Özel Matematik Dersleri

Bazı öğrenciler sınıf derslerinden ziyade bireysel çalışmalarla daha iyi öğrenip anlarlar. Çünkü özel matematik derslerinde dikkat dağıtan faktörler minimize edilmiştir. Zaman daha verimli kullanılmaktadır. Bireysel dersleri tercih eden kursiyerlerimize de özel matematik dersi vermekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir