Programcılık Kursu Yazılım Kursu

Siz de bilgisayar yazılımcısı olabilirsiniz. Günümüzün en popüler mesleklerinden olan Bilgisayar Programlanın gelecekte önemi daha da artacaktır. Ayrıca Matematik bilginizi de geliştirecektir. Özel Aydın Akademi Bilgisayar Kursu bünyesinde verilen Programcılık Yazılım Kursu kapsamında eğitim alan kursiyerimiz bilgisayar yazılımları; işletim sistemi, paket program ve hatta programlama dili geliştirebilir. Bilgisayar Programcılık Yazılım Kursu isteyene temel ve isteyene ileri seviyede eğitimler verilmektedir. Her ikisinde de kursiyerlerimize 400 saatlik MEB onayla Bilgisayar Programcısı sertifikası verilmektedir.

Meb Onaylı Programcılık Sertifikası

Yazılım uzmanlığı Programcılık Kurslarına katılabilmeniz için Bilgisayar İşletmenliği düzeyinde bilgisayar kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Kurslara katılımda herhangi bir yaş şartı aranmamaktadır. Ancak, MEB onaylı Programcılık sertifikası alabilmeniz için de en az lise ve dengi okullardan mezun olmanız gerekmektedir. Hafta içi ya da hafta sonu Programlama kurslarımız açılmaktadır. Hafta içi ya da hafta sonu Bilgisayar Programcılık Kurslarında sabah, öğlen veya akşam gruplarını tercih edebilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun, programcılık kurslarının tümünde ders müfredatı ve toplam ders saati değişmemektedir.

Programlama Dilleri ve Ders Süresi

Programlama eğitimlerimiz kısa ve uzun olmak üzere iki dönem halinde verilmektedir. Birincisi kısa dönem sertifikaya yönelik olan kurslarımız dır. Belirli bir seviyede olan ve MEB onaylı Bilgisayar Programlama sertifikası almak isteyen kursiyerlerin tercih ettikleri bu kurs iki ay sürmekte ve fiyat anlamında uygundur. İkincisi ise uzun dönem programcılık kurslarıdır. Uzun dönem yazılım kurslarımızda en temelden, algoritmadan başlayarak önce programlama mantığı verilmektedir. Sonrasında ise, yüksek seviyeli programlama dillerinin en güncel olanları öğretilmektedir. Öğrettiğimiz Programlama Dilleri arasında C, C++, C Sharp, Java yazılım dilleri yer almaktadır. Web Programlama kurslarımızda ise PHP, veya ASP Web Programlama dillerinin eğitimleri verilmektedir. Programcılık Soru kitapçıklarını buradan indirebilirsiniz.

Programcılık Kursu, Yazılım Kursu Çeşitleri

Programlama kurslarımız çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bunlar Bilgisayar Programcılığı, Web Programlama, Mobil Programlama ve Yazılım Uzmanlığı konularında branşlaşmaya gidilmiştir. Her ne kadar farklı başlıklar altında toplansa da programlama mantığı hepsinde aynıdır. Algoritma bilginiz ne kadar iyi ise, o kadar iyi yazılımcı olabilirsiniz. Bizde Aydın Akademi Bilgisayar Kursu olarak bunun bilincindeyiz. Bu yüzden yazılım kurslarımızda Programlamaya giriş dersinde çok sayıda farklı algoritmalar çözerek iyi bir bilgisayar programcısı olmanızı sağlıyoruz. Programcılık Kursunun bir üst seviyesi ise Bilgisayar Analist Programlama Kursudur. Kamu Kurumlarının unvan değişikliği Çözümleyici Kadrolarına başvura bilmeniz için MEB onaylı Bilgisayar Analist Programlama sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir