MEB Onaylı Sertifika

MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikaları

MEB Onaylı Sertifika nedir, nereden, nasıl alınır, ne işe yarar, süresi ne kadardır? gibi sorularınızın yanıtını bu yazımızda bulacaksınız.

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası

Halk dilinde Bilgisayar Sertifikası adıyla bilinen sertifika türü 160 saatlik Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasıdır. sertifikaların üzerinde Kurs Bitirme Belgesi yazar. Kurs Bitirme Belgeleri Milli Eğitim Bakanlığının onayına tabidir. Bir de kursların düzenlediği katılım belgeleri vardır. Katılım Belgeleri MEB onayına tabi olmadığından Kamu Kurum ve Kuruluşlarında kesinlikle herhangi bir geçerliliği yoktur. MEB Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası tüm özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşlarında geçerli olan ömür boyu kullanabileceğiniz bir sertifikadır. Bilgisayar İşletmeni Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir. MEB’in sertifika sınavlarına direkt giremezsiniz. Önce MEB’e bağlı, ruhsatlı bir Bilgisayar Kursu gibi Özel Öğretim Kurumuna kayıt olmanız ve kurs programını tamamlamanız gerekmektedir. Bu programlar uzaktan ya da örgün eğitim şeklinde olabilir. Tercih edilen öğretim türü ise örgün, yüz yüze eğitimdir. Uzaktan eğitim alan kursiyerlerin sertifikalarında Uzaktan Eğitim ibaresi bulunur. Uzaktan Eğitim sertifikaları özellikle özel sektörde örgün eğitim sertifikalarına nispeten daha az tercih edilir.

MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Sertifikası

400 saatlik MEB onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu teorik ve pratik sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir. Özel sektör, yazılım şirketleri, kamudaki programlama kadrolarında istihdam edilmek isteyenlere Programcılık Sertifikasını almak için elinizi çabuk tutun derim.

MEB Onaylı On Parmak Klavye Daktilografi Sertifikası

Ankara’da sadece Aydın Akademi Bilgisayar Kursunun MEB onaylı verebildiği 160 saatlik Bilgisayar F ya da Q On Parmak Klavye Daktilografi Sertifikasıdır. Hem F hem de Q klavye dillerini kapsar. Mekanik Daktilo ve Bilgisayarlarla Daktilografi Sertifikasını almak için Önce Aydın Akademi Bilgisayar Kursuna kayıt yaptıracaksınız, sonra da MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan alacaksınız. Adalet Bakanlığının katip alımlarının tamamında geçerlidir.

MEB Onaylı Bilgisayar Analist Programcı (Çözümleyici) Sertifikası

288 saatlik Bilgisayar Analist Programcı (Çözümleyici) Sertifikasını Almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

MEB Onaylı Autocad Sertifikası

90 saatlik Autocad Sertifikası Almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

3D-MAx MEB Onaylı Sertifika

90 saatlik 3D-MAx Sertifikası Almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

MEB Onaylı Web Tasarımı Sertifika

288 saatlik Bilgisayar Web Tasarımı Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

MEB Onaylı Web Programlama Sertifikası

288 saatlik Web Programlama Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

Grafik Tasarımı MEB Onaylı Sertifikası

Bilgisayar Grafik Tasarımı Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

Donamım MEB Onaylı Sertifika

160 saatlik Bilgisayarlı Donamım Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe MEB Onaylı Sertifika

160 saatlik Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikasını almak için MEB’in yapmış olduğu sertifika sınavlarına katılarak en az 45 puan almak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir