Grafik Tasarım Kursu

Ankara Aydın Akademi Grafik Tasarım Kursu ve Web Tasarım Kursu devam ediyor. Grafik tasarım bir mesajı görsel bir yolla belirli bir hedef kitleye iletmek, bir görsel objeyi ya da bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve resimlerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki veya üç boyutlu olarak tasarlanmasını içeren bir meslek dalıdır. Grafikerlik meslek dalının icrasında logo, afiş, billboard, basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, dijital reklam gibi yaratıcı bir düşünce içeren tasarımları oluşturabilmek için artık Dizital Tasarım Programlarına ihtiyaç duyuluyor. Grafik Tasarım Derslerinde, grafikerliğin temellerinden başlayarak aşağıda belirttiğimiz Bilgisayar Tasarım Programlarının kurslarını veriyoruz.

GRAFİK TASARIM VE PHOTOSHOP

Photoshop, Grafik Tasarım Kursunun ders müfredatının ilk programıdır. Profesyonel bir resim işleme programı olan Photoshop’un kullanım alanı oldukça geniştir. Photoshop hem grafik tasarımının hem de web tasarımının vazgeçilmezleri arasındadır. Fotoğraflar üzerinde yapılan değişiklikler ve efektli tasarım çalışmaları genelde Photoshop kullanılarak gerçekleştirilir. Photoshop’la ayrıca amblem tasarımı, site arayüzü ve ufak tefek animasyon çalışmaları da yapmak mümkündür. Photoshop derslerinde örnek amblem çalışmaları yapılır, örnek site arayüzleri tasarlanır ve Photoshop’un alt programı olan Image Ready ile tasarımlara hareket verilir.

Corel Draw İle Grafik Tasarım Kursu

Vekltörel tabanlı bir programdır. Amblem tasarımı, sayfa tasarımı veya grafik tasarımı yapmak amacıyla kullanılan vektörel tabanlı bir programdır. Corel Draw derslerinde programa ait tüm menü ve komutlar gösterilir ve örnek amblem ve tasarım çalışmalar yaptırılır.

Indesign İle Grafik Tasarım Kursu

InDesign, Adobe firmasının piyasaya sürdüğü, çok yönlü bir masaüstü yayıncılık programıdır. Firma içi kod adı olan K2 (Quark Killer) olarak da bilinir. Baskı, tablet cihazlar ve diğer ekranlar için sayfa tasarımları yapılmasına olanak sağlar.

Grafik Tasarım Kursu ve Illustrator

Illustrator, Vektörel tabanlı bir program olduğu için hazırladığınız çalışmaların ölçülendirmesi çok rahat yapılabilir. Yaptığınız ölçeklendirmede pikselleşme gibi bir sorun yaşamazsınız. Bununla birlikte karakalem çizimlerini renklendirmede oldukça işinizi kolaylaştıracak bir programdır.

Grafikerlik eğitimleri sayesinde grafik tasarım ve kullanıcı arayüzü (UI) tasarımı uygulamalarını öğrenerek, gerek basılı gerekse iletişim ve dijital tasarım alanlarında görsel çözümler dizayn ederek, örneklemek, derlemek ve üretmekte uzmanlaşırsınız.