Şikayet Var mı?

1989 yılından beri ticari eğitim faaliyetlerine devam eden ANKARA AYDIN AKADEMİ ÖZEL BERKCAN BİLGİSAYAR KURSU ile ilgili şikayet var mı?

Aydın Akademi ile ilgili Şikayet Yok

ANKARA AYDIN AKADEMİ ÖZEL BERKCAN BİLGİSAYAR KURSU ile ilgili hiç bir şikayete rastlanmadı!

Müşteri memnuniyetinin temel ölçülerinden biri de şikayet yönetimidir. Günümüzde rekabetin oldukça fazla ve önemli olduğunu kimse inkar edemez. Kursiyer adaylarının çok fazla seçeneğe sahip olduğu günümüzde, fark yaratacak her bir detay markaların değerini o nispette artırıyor. Günümüzün en büyük fark yaratan detayı ise, henüz ne kadar önemli olduğunun farkına varılmamış müşteri deneyimi alanıdır. Daha anlaşılır bir dille söylemek gerekirse, olumlu yönde kursiyer tavsiyesi ve olumsuz yönde kursiyer şikayetidir.

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu için kursiyer memnuniyetini gözetmek ve eğitimin sonunda bile devam eden kaliteli kursiyer deneyimi sunabilmek temel hedeflerden birisidir. Gelirini uzun vadede istikrarlı şekilde yükseltmek ve durumunu muhasebe etmek isteyen Özel Öğretim Kurumlarının en büyük yatırım alanıdır. İşin bir de şikayet boyutu var. Şikayet yönetimi, bireysel şikayetlerin çözülmesi ve sistemi iyileştirmeler için fırsatların belirlenmesi ile ilgilidir. On binlerce kursiyer mezun etmiş olan Aydın Akademi Bilgisayar ve Programcılık Kursu da her kurum gibi günün birinde şikayet alabilme ihtimalini düşünürsek, kursiyer memnuniyetinin ne kadar önemli olduğunun farkındadır.

Şikayet yönetim sürecinizi belli bir standarta oturtmak ve bu süreci başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için uymanız gereken bazı kurallar var. Şikayetleri tanımlamak, sınıflandırmak ve düzeylerini ayrıştırmak gibi adımlar atarak daha sistemli hareket edebilirsiniz.

Şikayet Kanalları Nedir?

Kursiyerler ya da müşteriler memnun kalmadıkları bir bilgisayar ya da matematik kursu sonrası çeşitli kanallardan şikayetlerini dile getirebilirler.

  • Çağrı merkezlerine yapılan sesli şikayetler
  • Mail üzerinden yapılan yazılı şikayetler
  • Sanal ortamda ya da telefon dışında gerçekleşen şikayetler olarak üçe ayırabiliriz.

Aydın Akademi ile ilgili şikayet var mı? Diye araştırdığımızda hiç bir şikayetin olmadığını gördük.

Berkcan Bilgisayar Kursu İle ilgili Şikayet Var mı?

ÖZEL BERKCAN BİLGİSAYAR KURSU ile ilgili hiç bir şikayete rastlanmadı!

Şikayet söz konusu olduğunda markayla iletişime geçilerek yapılanlar kadar ağızdan ağıza yayılma yöntemiyle şikayetlerin duyulması ya da müşterinin çeşitli mecralara başvuru yaparak şikayetini dile getirmesi de alternatifler arasındadır.

Çoğu zaman şikayet edecek kişi, şikayetine cevap alamayacağını düşünürse ve çabasını boşuna olacağına inanırsa şikayet etmeyebilir. Yani size gelen şikayetlerin az olması her zaman iyi durumda olduğunuzu göstermez. Hatta şikayetleri, size daha iyisini yapmanız için verilmiş tüyolar olarak görmelisiniz. Şirket tasarımı buna göre bir yapmalısınız. Dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Aydın Akademi İletişim ve Kurs Bilgisi için tıklayınız.

Berkcan Bilgisayar Kursu için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir