Aydın Akademi Eğitim Kurumları QR Kodu

Özel Aydın Akademi Eğitim Kurumları QR Kodu bir doğrulama kodudur. Doğrulamayı nasıl yaparsınız? Kamerası olan bir mobil telefon ile yandaki QR kodu okutmamız yeterlidir. QR Kodu ile Kurumumuzun Milli Eğitim Bakanlığı onayını, Özel Öğretim Kurum türünü, kuruluş yılını ve Milli Eğitim Bakanlığından onaylı müfredat programlarını doğrulayabilirsiniz.

Aydın Akademi Eğitim Kurumları QR Kodu kurumumuzun 1989 yılından bu yana Özel Öğretim Kurumu olduğumuzu doğrulayarak, içinizde hiç bir şüphe kalmayacak şekilde, gönül rahatlığı ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Hayatımıza bir anda dahil olan QR kodun en temel özelliği bilginin akışını hızlandırmasıdır. Bir gazete ilanında, bir alışveriş merkezinde, bir mağazada ya da yolda yürürken dikkatinizi çeken bir ilan, bilgilendirme yazısı, web sitesi linki veya iletişim bilgisini not etmek veya aklınızda tutmak yerine akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz basit bir uygulama ve kamerası sayesinde bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz. Kayıt altına alabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında QR kod dijital dünyadaki bilgi paylaşımını hızlandırmanın en etkin görsel unsurlarından biri olarak kabul edilebilir.

QR Code, Japonya’da faaliyet gösteren ve Toyota’nın bir yan kuruluşu olan Denso Wave firması tarafından geliştirilen 2 boyutlu bir barkod sistemidir. Adını ingilizcede Çabuk Tepki anlamına gelen Quick Response kelimelerinin baş harflerinden alır. İçeriği bir metin, web sitesi adresi, video link dahil herhangi bir veri olabilir. QR Code okuyucu bir yazılım vasıtasıyla bir cep telefonu rahatlıkla QR Code okuyabilir ve ilgili ürün veya servis sayfasını açabilir.

AYDIN AKADEMİ EĞİTİM KURUMLARI QR KODU KULLANIMI

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu QR kod kullanımı oldukça basittir. Kameraya sahip akıllı bir cep telefonu ve barkod okumaya yardımcı bir uygulama ile bütün QR kodları okuyabilirsiniz. Üstelik bunun için her hangi bir ücrette ödemezsiniz.

QR Code sınırsızdır. QR kod ile sınırlı alanlarda sınırsız bilgi, mesaj, video, ve her türlü içerik aktarımı sağlayabilinir. Bir dergi reklamında, bilboard üzerinde, mağaza içinde veya TV’de ürününün tanıtım videosundan, kullanıcı el kitabına kadar ürün hakkında her türlü detaya sadece okutma sayesinde ulaşım sağlayabilirsiniz. QR Code merak uyandırır. O Kare kod’da ne olduğu, doğal insan yapısına uygun olarak merak edilir. Gerilla tarzı reklam kampanyaları için vaz geçilmez unsur olur. Doğru kurgulamayla merak seviyesini arttırıp geri dönüşleri çoğaltmak mümkündür.

Aydın Akademi Eğitim Kurumları QR Kodu Nedir?

QR kod ya da kare kod olarak bilinen uygulama sayesinde, aktarılmak istenen bilgiler tek bir pencere altında toplanmaktadır. Reklamlarda, uygulamalara ya da afişlerde yer alan QR kare kodlar, cep telefonlarına ve diğer mobil cihazlara yüklenen uygulama aracılığıyla kameraya okutulmaktadır. Kare kodun cihaz kamerasına okutulmasının ardından, aktarılmak istenen bilgiler ve görsel içeriklerin yer aldığı siteye erişim sağlanacaktır. QR kodu nedir sorusu hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar, yazı içerisinde açıklanmıştır.

QR Kodu Nerelerde Kullanılır?

QR kodu ne işe yarar türünden soruların cevabı, aşağıda detaylı şekilde

 • İnternet sitelerine direk bağlantı kuracak tanıtımlarda kullanılabilir.
 • Sesli arama işlemlerinde kullanılır.
 • QR kod aracılığıyla SMS gönderilmektedir.
 • E-posta gönderimi yapılabilir.
 • Kartvizitlerin üzerine QR kod ekleyerek, iletişim bilgilerine ve internet sitesine doğrudan bağlantı oluşturulabilir.
 • İndirim kuponları üzerine basılarak, kampanya ürünleri hakkında detaylı bilgiler verilebilir.
 • Gerilla reklamların geri dönüş almasını ve müşteri etkileşiminin artırılması için kullanılır.
 • Ürün ve kampanyalar için tasarlanmış reklamların linklerinde kullanılmalıdır.
 • Wifi şifresinin otomatik olarak algılanması ve cihazların anında Wifi’ye bağlanması için kullanılmaktadır.
 • Google Maps adresine doğrudan ulaşmak için kullanılabilir.
 • Turistik bölgelerde QR kod kullanıldığı zaman, turistlerin şehir içerisinde kolaylıkla yönünü bulması ve gideceği yerleri tespit etmesi sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir