Bilgisayar Kursu

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu olarak verdiğimiz bilgisayar eğitimlerinden Bilgisayar İşletmenlik Kursu, bilgisayar ile yeni tanışıp, yeter düzeyde temel bilgisayar kullanımınızı öğretmeyi hedefler. Bilgisayar işletmenliği eğitimleri içerik olarak; Bilgisayara Giriş, Windows İşletim Sistemi, Word (Winword) kelime işlemci, Excel tablo grafik, Power-Point sunum ve güncel İnternet uygulamalarından oluşur. İşletim sistemi ve paket programların en son sürümlerini öğreterek kursiyerlerimizin daha avantajlı durumda bilgisayar kullanabilmelerini sağlıyoruz.

Bilgisayar Eğitimlerine, bilgisayar kullanmak isteyen her yaştan, okur yazar olan herkes katılabilir. Özel bir katılım şartı aranmamaktadır. Öğrenciler, yetişkinler, emekliler, iş arayanlar, işe yeni başlayanlar, kendini kişisel olarak geliştirmek, bilgisayarı ileri seviyede ve fonksiyonel kullanmak, on parmak yazabilmek isteyen bay, bayan bilgisayar işletmenlik kursuna katılabilir. Kurslarımıza kayıt olmanız için; nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi (diploma, mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi, çıkış belgesi, e devletten alınan kare kodlu mezuniyet belgelerinden herhangi biri), bir adet vesikalık fotoğrafınız yeterli olacaktır.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu

Bilgisayar Kursu İşletmenlik öğretim müfredatına göre; eğitimlerimiz bilgisayara giriş ile başlar. Bilgisayara giriş kapsamında, on parmak klavye egzersizleri, donanım birimleri, yazılım birimleri tanıtılır. Sonra işletim sistemi Windows anlatılır. Dosya, klasör kavramları ve işletim sisteminin temel ayarları anlatılır. Ofis uygulamalarından olan Word programında hiç bir komut atlamadan bütün komutlar uygulamalı bir şekilde anlatılır. Sonrasında ileri Excel ile devam eden işletmenlik kursumuz Power Point sunum programı ve genel İnternet uygulamaları ile sona erer.

Altı hafta süren Bilgisayar İşletmenlik Kursu sonunda Milli Eğitim Bakanlığı sertifika sınavına girerek Bakanlık onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası alabilir. Sertifika sınavları iki aşamalıdır. Birinci aşaması teorik, çoktan seçmeli 120 soruluk, ve devlet okullarında yapılan, ikinci aşaması ise bilgisayar kursunda, gruplar halinde, bilgisayar başında ve MEB gözetmenleri nezaretinde 7 soru sorularak yapılır. Bilgisayar İşletmenliği Ders notlarına ve soru bankalarına Sitemizdeki Materyal linkinden girerek temin edebilirsiniz.

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası alabilmek için her iki sınava da katılım zorunlu ve her iki sınavdan da 45 ya da üzerinde puan olmak zorunludur. İki sınavın aritmetik ortalaması kursiyerin geçme notunu belirler. Sınavlarda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığından onaylı Bilgisayar İşletmeni Kurs Bitirme Belgesi (Bilgisayar İşletmeni Yetiştirme Kursu Sertifikası) düzenlenir.

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu ayrıntılı bilgi için arayınız. (312) 418 94 94

6 thoughts on “Bilgisayar Kursu”

  1. Merhabalar.
    Ankara Aydın Akademi Bilgisayar Kursuna 2 senedir gelmekteyim. Bilgisayar İsletmenligi , 10 parmak Kursu , Bilgisayar Programcılığı , AutoCAD kurslarını tamamlayarak MEB onaylı sertifikalarını sorunsuz teslim aldım . Güzel bir eğitim ortamına sahip bir kurstur. Dersler ile ilgili her türlü yardım bire bir görüşülmektedir. Ben kendime tecrübe katarak dersleri memnun bir şekilde tamamladım. Herkese tavsiye ederim.

    1. Değerli Öğrencim Hasan Ali Mercan,Bilgisayar Kursu olarak bizi tercih ettiğiniz ve güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

  2. Bilgisayar konusunda hiç bir şey bilmiyordum, artık bilgisayarda her türlü işlemlerimi yapabiliyorum. Emeği geçen hocalarıma çok teşekkür eder, herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir