Bilgisayar Kursu

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu olarak verdiğimiz bilgisayar eğitimlerinden Bilgisayar İşletmenlik Kursu, bilgisayar ile yeni tanışıp, yeter düzeyde temel bilgisayar kullanımınızı öğretmeyi hedefler. Bununla birlikte Bilgisayar işletmenliği eğitimleri içerik olarak; Bilgisayara Giriş, Windows İşletim Sistemi, Word (Winword) kelime işlemci, Excel tablo grafik, Power-Point sunum ve güncel İnternet uygulamalarından oluşur. Eğitim Müfredatı olarak İşletim sistemi ve paket programların en son sürümlerini öğretiyoruz. Böylece kursiyerlerimizin daha avantajlı durumda bilgisayar kullanabilmelerini sağlıyoruz.

Bilgisayar işletmenliğine Bilgisayar Eğitimlerine, bilgisayar kullanmak isteyen her yaştan, okur yazar olan herkesi davet ediyoruz. Özel bir katılım şartı aranmamaktadır. Kısacası öğrenciler, yetişkinler, emekliler, iş arayanlar, işe yeni başlayanlar, kendini kişisel olarak geliştirmek isteyen gelebilir. Bununla birlikte bilgisayarı ileri seviyede ve fonksiyonel kullanmak, on parmak yazabilmek isteyen bay, bayan isteyen herkese bilgisayar işletmenlik kursu kapılarımızı açıyor ve bekliyoruz. Kurslarımıza kayıt olmanız için; nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi (diploma, mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi, çıkış belgesi, e devletten alınan kare kodlu mezuniyet belgelerinden herhangi biri), bir adet vesikalık fotoğrafınız yeterli olacaktır.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu

Bilgisayar Kursu İşletmenlik öğretim müfredatına göre; eğitimlerimiz bilgisayara giriş ile başlar. Bununla birlikte Bilgisayara giriş kapsamında, on parmak klavye egzersizleri, donanım birimleri, yazılım birimleri tanımanızı sağlarız. Sonra işletim sistemi Windows anlatıyoruz. Dosya, klasör kavramları ve işletim sisteminin temel ayarları öğretiriz. Ofis uygulamalarından olan Word programında hiç bir komut atlamadan bütün komutlar uygulamalı bir şekilde anlatırız. Sonrasında ileri Excel ile devam eden işletmenlik kursumuz Power Point sunum programı ve genel İnternet uygulamaları ile sona erer.

Altı hafta süren Bilgisayar İşletmenlik Kursu sonunda Milli Eğitim Bakanlığı sertifika sınava tabi tutuyoruz. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sınav sonrasında Bakanlık onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veriyoruz. Ancak, Sertifika sınavları iki aşamalıdır. Birinci aşaması teorik, çoktan seçmeli 25 sorudan oluşan test sınavıdır. Teorik sınavı devlet okullarında yapıyoruz. Ancak, ikinci aşaması ise bilgisayar kursunda yapıyoruz. Gruplar halinde, bilgisayar başında ve MEB gözetmenleri nezaretinde 7 soru soruyoruz. Bilgisayar İşletmenliği Ders notlarına ve soru bankalarına Sitemizdeki Materyal linkinden girerek temin edebilirsiniz.

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası alabilmek için her iki sınava da katılımınızı sağlıyoruz. Her iki sınavdan da 45 ya da üzerinde puan olmak zorunludur. İki sınavın aritmetik ortalaması kursiyerin geçme notunu belirler. Sonuç olarak sınavlarda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığından onaylı Bilgisayar İşletmeni Kurs Bitirme Belgesi (Bilgisayar İşletmeni Yetiştirme Kursu Sertifikası) düzenliyoruz.

Aydın Akademi Bilgisayar Kursu fiyatları için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi ve online kurslar için arayınız. (312) 418 94 94

6 thoughts on “Bilgisayar Kursu”

  1. Merhabalar.
    Ankara Aydın Akademi Bilgisayar Kursuna 2 senedir gelmekteyim. Bilgisayar İsletmenligi , 10 parmak Kursu , Bilgisayar Programcılığı , AutoCAD kurslarını tamamlayarak MEB onaylı sertifikalarını sorunsuz teslim aldım . Güzel bir eğitim ortamına sahip bir kurstur. Dersler ile ilgili her türlü yardım bire bir görüşülmektedir. Ben kendime tecrübe katarak dersleri memnun bir şekilde tamamladım. Herkese tavsiye ederim.

    1. Değerli Öğrencim Hasan Ali Mercan,Bilgisayar Kursu olarak bizi tercih ettiğiniz ve güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

  2. Bilgisayar konusunda hiç bir şey bilmiyordum, artık bilgisayarda her türlü işlemlerimi yapabiliyorum. Emeği geçen hocalarıma çok teşekkür eder, herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir