06 – 07/03/2021 MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları Açıklanmıştır

MEB Sertifika Sınav Sonuçları

06 – 07/03/2021 Tarihli MEB Bilgisayar teorik ve uygulama sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sertifika Sınav Sonuçlarına buradan erişebilirsiniz.. En az 45 alan adaylar yarın uygulama sınavına girmeye hak kazanmışlardır. Sınav sonuçları sınavların yapıldığı aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları sayfası aşırı yoğunluktan kaynaklı açılmıyor ise, tekrar deneyiniz. Bir sonraki sertifika sınavında geçme notu 50 olacaktır.

MEB BİLGİSAYAR SERTİFİKA SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Teorik sınavlar çoktan seçmeli test sınavı şeklinde olup yanıt seçenekleri dört şıklı dır. Sınav sonuçlarını optik okuyucu değerlendirmektedir. Test sınavlarında yanlışlar doğruları götürmediği için kursiyerlerimize boş soru bırakmamalarını öneriyoruz.

Bilgisayar Sertifika Sınavında geçme Notu

MEB Bilgisayar İşletmeni ve Bilgisayar Programcısı Sertifika Sınav Sonuçları içerisinde Teorik Sertifika sınavından 45 ve üzerinde alan kursiyerlerimiz yarın uygulama sınavı için Ankara Aydın Akademi Kursunda listede belirtilen saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. Teorik sınavdan 45’in altında alan kursiyerler uygulama sınavına giremezler. Eğer teorik sınavı geçer ve uygulama sınavına girmezseniz yine sertifika alamazsınız. Bir sonraki sertifika sınavının sadece uygulama sınavına girip geçerseniz sertifika almaya hak kazanırsınız. Kursiyerlerin MEB Bilgisayar ya da programcı sertifikası alabilmeleri için her iki sınavdan da en az 45 almaları gerekmektedir. MEB Sertifika Teorik ve Pratik sınavlardan geçen kursiyerlerin sertifikaları yaklaşık bir hafta içinde hazırlanmaktadır.

MEB Bilgisayar Sertifika Sınavına Girmeyen Kursiyerler

Bilgisayar Kursu İşletmenlik ya da bilgisayar programcılık sertifika sınavlarına girmeyen, başarısız olan kursiyerlerimiz Mart 2021 Tarihinde yapılacak sınava girebilirler. Sınava girmeyen veya başarısız olan kursiyerler toplamda beş kez sınava girme hakkına sahiptirler. İlk girişte sınav harcı kurs ücretinin içerisinde olup ayrıca bir sınav harcı alınmamaktadır. Ancak, diğer girişler sınav harcına tabidir. Sınav Harçları Aydın Akademi Bilgisayar Kurs Müdürlüğüne yatırılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız. MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları 45 puanın altında olan kursiyerlerimizin kayıt yenilemelerine gerek yoktur. Kısmı bir ücret karşılığında kurs tekrarı yapabilmektedir. Bunun için kurs müdüriyetine müracaat etmeleri gerekmektedir.

MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları Göre Sertifika Onay ve Teslimi

Sınav sonuçlarına göre başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, sisteme not sonuçları girildikten sonra Özel Aydın Akademi Bilgisayar Kursu tarafından düzenlenir. Düzenlenen sertifikalar Kurs Müdürü Ahmet AYDINALP tarından onaylandıktan sonra MEB onayı için İlçe ya da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilir. Bakanlık onayı alınan sertifikalar, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere imza karlılığı kurs müdürlüğü tarafından teslim edilir. MEB onaylı sertifikalarınızı e-devlet sayfanızdan kurs bitirme belgesi yazarak sorgulatırsanız görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir