30.01.2022 Tarihli Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları Açıklanmıştır

30.01.2022 Tarihli MEB Bilgisayar teorik ve uygulama sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonuçları sınavların yapıldığı aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç olarak Sertifika Sınav Sonuçlarına buradan erişebilirsiniz.. Ayrıca İşletmenlerden ve programcılardan 50 ve üzerinde alan adaylar uygulama sınavına girmeye hak kazanmışlardır. Ancak MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları sayfası aşırı yoğunluktan kaynaklı açılmıyor ise, tekrar deneyiniz. Ayrıca teorik ve uygulama sertifika sınavında geçme notu en az 50’dir.

MEB BİLGİSAYAR SERTİFİKA SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Teorik sınavlar çoktan seçmeli test sınavı şeklinde olup yanıt seçenekleri dört şıklıdır. Toplamda 25 soru vardır, yanlış cevaplar doğru cevapları etkilememektedir. Sınav sonuçlarını optik okuyucu değerlendirmektedir. Test sınavlarında yanlışlar doğruları götürmediği için kursiyerlerimize boş soru bırakmamalarını öneriyoruz. Diğer Bilgisayar Sertifika sınav tarihlerini linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar Sertifika Sınavında geçme Notu

MEB Bilgisayar İşletmeni ve Bilgisayar Programcısı Sertifika Sınav Sonuçları içerisinde Teorik Sertifika sınavından İşletmenlerden ve programcılardan en az 50 alan kursiyerlerimiz yarın uygulama sınavı için Ankara Aydın Akademi Kursunda listede belirtilen saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. Teorik sınavdan geçme notunun altından alan kursiyerler uygulama sınavına giremezler. Eğer teorik sınavı geçer ve uygulama sınavına girmezseniz yine sertifika alamazsınız. Bir sonraki sertifika sınavının sadece uygulama sınavına girip geçerseniz sertifika almaya hak kazanırsınız. Kursiyerlerin MEB Bilgisayar ya da programcı sertifikası alabilmeleri için her iki sınavdan da en az 50 almaları gerekmektedir. MEB Sertifika Teorik ve Pratik sınavlardan geçen kursiyerlerin sertifikaları yaklaşık bir hafta içinde hazırlanmaktadır.

Bilgisayar Sertifika Sınavına Girmeyen Kursiyerler

Ancak Aydın Akademi Bilgisayar Kursu sertifika sınavlarına girmeyen yada başarısız olan kursiyerlerimiz yeni sınav için 10 gün öncesinden haber vermelilerdir. Milli Eğitim Bakanlığı artık her hafta sertifika sınavı yapmaktadır. Sınava girmeyen veya başarısız olan kursiyerler toplamda dört kez sınava girme hakkına sahiptirler. Her sınav harcı kurs ücretinin dışında 150TL dir. Her sınavda bu harç artış yönünde eğilim gösterebiliyor. Sınav Harçları Aydın Akademi Bilgisayar Kurs Müdürlüğüne yatırılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız. MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları 50 puanın altında olan kursiyerlerimizin kayıt yenilemelerine gerek yoktur. Kısmı bir ücret karşılığında kurs tekrarı yapabilmektedir. Bunun için kurs müdüriyetine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bilgisayar Sertifika Sınav Sonuçları Göre Sertifika Onay ve Teslimi

Sınav sonuçlarına göre başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, sisteme not sonuçları girildikten sonra Özel Aydın Akademi Bilgisayar Kursu tarafından düzenlenir. Sertifikalar Kurs Müdürü Ahmet AYDINALP tarından onaylandıktan sonra MEB onayı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderiyoruz. Bakanlık onayı alınan sertifikalar, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere imza karlılığı kurs müdürlüğü tarafından teslim ediyoruz. MEB onaylı sertifikalarınızı e-devlet sayfanızdan kurs bitirme belgesi yazarak sorgulatırsanız görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir