Bilgisayar Sertifika Sınav Tarihleri

2021 yılı Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayar Programcılığı Sertifika Sınav Tarihleri belli oldu. Bu nedenle 2021 yılı MEB Bilgisayar Sertifika Sınav Tarihleri aşağıdaki gibidir.

  1. Sınav Tarihi 06 – 07 Mart 2021
  2. Sınav Tarihi 08 – 09 Mayıs 2021’dir. Ancak Ülke genelini kapsayan Pandemiden kaynaklı tam kapanma tedbirleri kapsamında iptal edilmiştir.
  3. 10 – 11 Temmuz 2021 (İptal Edilmiştir)
  4. 07/08/2021 (İptal edilmiştir)
  5. 14/08/2021 Cumartesi sabah 10:00’da teorik sınav, öğleden sonra 14:00′ uygulama sınavı yapılacaktır.
  6. MEB Sınav Tarihi 04 – 05 Eylül 2021
  7. Son Sınav Tarihi 06 – 07 Kasım 2021

09 Mayıs 2021 tarihinde yapılması planlanan Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayar Programcılığı sertifika sınavı planlanmıştır. Ancak Covi9 19 önlemleri kapsamında iptal edilmiştir. Henüz yeni sınav tarihi belirlenmemiştir. Sınav tarihi alındığında ayrıca duyurulacaktır.

Bilgisayar Sertifika Sınavına Girecek Kursiyerlerin Dikkatine;

Bütün kursiyerlerin sınav salonuna gelirken Nüfus cüzdanlarını ve sınav giriş belgelerini yanlarında getirmeleri zorunludur. Aksi taktirde aday sınava alınmayacaktır. Ancak pasaport, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, e- devletten çıkarılan QR kodlu nüfus kayıt örneği de sınava giriş için kullanılabilecektir.

Her kursiyerin hem teorik hem de uygulama sınavı için toplam beş hakkı vardır. Bu haklar eğitim bittikten sonraki ilk sınavdan itibaren başlar.

Kursiyer ilk sertifika sınav harcı kurs ücretinin içindedir. Ancak diğer sınav hakları için gireceği sınavdan en az iki hafta önce sınav harcı ödemek durumundadır.

Sertifika sınavları Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen temsilci ve gözetmenler ile kurs temsilcisi tarafından yapılır.

Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Programcılığı teorik sınavları Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği devlet okullarında yapılır. Diğer bütün sertifika sınavlarımızın hem teorik hem de uygulama sınavları Kurs Merkezinde yapıyoruz.

Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan kursiyerler sınava kesinlikle alınmaz. Sınava başlayan aday da 15 dakikadan önce sınav salonundan çıkamaz. Sınav süresi soru sayısına göre, sınav yönetmeliğine dayanarak belirliyoruz.

Sınav salonuna cep telefonu ya da dijital kayıt cihazları, gizli kamera gibi cihazlar getirilemez. Bu tür cihazlarla gelenler sınav öncesinde cihazlarını emanete bırakmak zorundadırlar.

Bilgisayar İşletmenliği sınavında geçme notu 50, diğer sınavlarda geçme notu 45’tir.

Sınav sonuçları, sınav bittikten sonra resmi web sitemiz olan www.ankaraaydin.com internet adresimizin duyurular bölümünde yayınlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir